Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Fillon numërimi prapa për publikimin e “Twist”, filmi i shumëpritur britanik ku do të luajë Rita Ora

Tashmë është thuajse gati për publikun.

Filmi i shumëpritur britanik “Twist” do të jetë pjesë e kinemave që nga data 29 janar, ka njoftuar Sky Cinema.

Pjesë e këtij filmi është artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, e cila në këtë film ka përvetësuar karrierën e saj si aktore.

Faqja zyrtare e Sky Cinema në Instagram ka publikuar një video të shkurtër, përmes së cilës shfaq rolet kryesore, dhe aktorët që i interpretojnë ato.

“Twist” është përshtatje e origjinalit klasin të Charles Dickens, i sjellë tani në një version të ri në një ngjarje që zhvillohet në Londrën moderne, ku një grup banditësh të rinj të zgjuar në rrugë planifikojnë heqjen e shekullit për ditën e pagës përfundimtare.

Filmi përmban një kast britanik me të gjithë yjet e famshëm, duke përfshirë dy herë fituesin e Çmimit “Oscar”, Sir Michael Caine në rolin e ‘Fagin’, Lena Headey në rolin e ‘Sikes’, Rita Ora luan rolin e ‘Dodge’, Franz Drameh në rolin e ‘Batesey’, Sophie Simnett në rolin e ‘Red’ dhe prezantimin e Raff Law në rolin kryesor të “Twist”.

“Twist”, me regji të Martin Owen sjell gjithashtu në role edhe emra të tjerë të njohur si: David Walliams dhe Noel Clarke.

Filmi është prodhuar nga ‘Unstoppable Film and TV’, ‘Pure Grass Films’, ‘FAE Film and Television’, dhe është bashkëprodhuar nga ‘Sky Cinema’ dhe ‘Red Bull Media House’.

Skenari i “Twist” është shkruar nga John Wrathall dhe Sally Collett, ndërsa producentë janë: Matt Williams, Ben Grass, Jason Maza dhe Noel Clarke.

Postime të ngjashme

Mixha Bibë kërcënon këngëtarin me armë në mes të emisionit (Video)

T E

Meti tashmë si menaxher, sjell fuqishëm në skenë Adolin

T E

Një tjetër arritje për Dua Lipën, albumi “Future Nostalgia” certifikohet si ‘platinum’ në Mbretërinë e Bashkuar

S.B.

E pyetur nëse ndonjëherë ka vuajtur nga ankthi, Aurela Gaçe: Sigurisht, kam pasur vështirësi shpirtërore, psikologjike e monetare

S.B.

Anxhela Peristeri prezanton një pjesë të klipit të këngës përfaqësuese në “Eurovision 2021”

S.B.

Taylor Swift anulon sërish shfaqjet e mbetura të turneut “Lover Fest” për shkak të pandemisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...