Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Fillon prodhimi i Volkswagen ID.5

Volkswagen Sachsen GmbH njofton zyrtarisht se modeli i tretë ID, ID.5, ka filluar procesin e prodhimit në fabrikën Zwickau në Gjermani.

Ky model, i cili ende nuk është zbuluar, do t’i bashkëngjitet gamës së modeleve ID në gjysmën e dytë të këtij viti.

Ende nuk dihet se cili do të jetë çmimi i ID.5 apo specifikat e tij, por thuhet se do të jetë njëri nga modelet më interesante në gamën e veturave elektrike të Volkswagenit.

Gjithashtu, thuhet se në fabrikën Zwickau do të prodhohen 6 modele me platformën e re MEB.

Postime të ngjashme

Toyota Yaris, vetura e vitit 2021 në Evropë

S.B.

Volvo e përkushtuar vetëm në veturat elektrike

S.B.

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

S.B.

Tesla Model S dallohet në rrugë me një timon të ri

S.B.

Land Rover V8 Defender, nga vera në shitje për 100 mijë dollarë

S.B.

Koncepti i Lamborghini Matadaor Hypercar, elemente nga e kaluara dhe e tashmja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...