Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Fillon protesta e VMRO-së në kryeqytet

Zhurnal Ads

Shkup, 28 nentor – Para pak çastesh ka filluar protesta e VMRO-DPMNE-së për kontestin me Bullgarinë.

Protestuesit janë nisur me vetura nga dy lokacione të ndryshme, përkatësisht nga Qendra Sportive Jane Sandanski në Aerodrom dhe Qendra Sportive Borsi Trajkovski në Karposh për t’u takuar së bashku para Qeverisë. Protestuesit kundërshtojnë deklaratën e Zaevit për gjuhën të dhënë për një media bullgare dhe kërkojnë dorëheqjen e tij.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Buçkovski nesër në Sofje takohet me Zaharievën, Karakaçanov dhe Radevin

T E

Taravari: Në Shtip dhe Pllasnicë mundë të emrohen ushtrues detyre, s’ka nevoj për shpenzime

T E

6 vite burg për Toni Mihajllovskin

admin

Ministrja Carovska për vizitë në shtëpinë e studentëve “Kuzman Josifovski-Pitu” në Shkup

T E

Kuvendi me 92 vota miraton nevojën për ndryshime në ligjin për arsim fillorë

E.E.

Drejtori i Inspektoratit Shtetëror të Tregut, pozitiv me Covid-19

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...