Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Fillon rikonstruimi i rrugës “Brigada Maqedono-Kosovare në Çair

Shkup, 8 shtator – Zhurnal.mk – Sot kanë filluar punimet për rekonstruimin e rrugës Brigada Maqedono-Kosovare në komunën e Çairit, informon Zhurnal.

Punimet do të realizohen nga udhëkryqi me bulevarin Nikolla Karev (rruga e plastikave), e deri tek udhëkryqi i rrugës Brigada Maqedono-Kosovare ( te Viva Fresh Store).

Rikonstruimi do të përfshijë rrugë me gjatësi prej 1700 metrave. Do të rekonstruohen trotuaret, do të vendosen bordure të reja, do të bëhet nivelizimi i shakteve, ndërsa do të vendoset dhe kanalizim i ri atmosferik dhe fekal.

Për realizimin e këtyre punimeve, do të ndahen 56 milion denarë, ndërsa rekonstruimi pritet të përfundojë në afat prej katër muajve.

Kryetari i Shkupit, Petre Shilegov, shpreson që gjatë vitit të ardhshëm të rekonstruohet edhe pjesa e mbetur deri tek udhëkryqi ku lidhen rrugën “Bosnja e Hercegovina” dhe “Sllovenia”.

Postime të ngjashme

Vazhdon mbledhja e Komisionit për çështje historike, debati mbi figurën e Goce Dellçevit

B L

Në QS “Boris Trajkovski” sot do të vaksinohen deputetët

B L

Gjendja me Kovid-19 po qetësohet, kërkohet vigjilencë në periudhën që vijon

B L

Rrugët në disa vende të lagështa, intensiteti i komunikacionit mesatar

B L

Nuhiu takon Isenin / Gjuha shqipe edhe do të shkruhet edhe do të mbrohet gjithandej

R Zh

Komuna e Çairit shënon ditën e planetit Tokë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...