Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Filmuan sulmin raketor në Tel Aviv, nuk besuan se një predhë e Hamasit do të bie mbi “ata”

Një skenë rrëqethëse është filmuar në Tel Aviv, vend ky në Izrael që u godit nga vala e parë e sulmit me raketa nga Hamasi i Palestinës.

Një grup civilësh po ndiqnin me vëmendje sulmin, madje njëri prej tyre filmoi reagimin e mbrojtjes kundërajrore të ushtrisë izraelite mbi qiellin e Tel Avivit, transmeton Telegrafi.

Megjithatë ata kurrë nuk do të besonin se do të ishin dëshmitarë edhe të asaj, se si një raketë do të bie mbi “ata” dhe do të dridhte gjithçka përreth.

Deri më tani nuk dihet asgjë për fatin e njerëzve në video, apo nëse dikush prej tyre është plagosur aspo vdekur.

Por gjykuar nga pamjet, shihen se si në sekondat e fundit e kuptojnë që raketa do të ketë zonën ku po qëndronin.

Kujtojmë që sulmet mes ushtrisë izraelit dhe Hamasit janë duke vazhduar pa ndërprerë nga orët e para të pasdites së djeshme.

Postime të ngjashme

Zviceranët votojnë kundër masave për ndryshimet klimatike

Dafina Vidishiqi

A është Turqia ende një aleat i besuar i NATO-s?

Dafina Vidishiqi

Biden: Nuk po kërkoj konflikt

Dafina Vidishiqi

Netanyahu humb pushtetin në Izrael

Dafina Vidishiqi

Macron: G7 nuk është armiqësore me Kinën

Dafina Vidishiqi

​Blinken zbulon: E vetmja gjë për të cilën pajtohem me Putin

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...