Agjencia Zhurnal.mk
Sport

“Final 4” i Kupës në Ligën e Parë të Femrave

Në fundjavë do të zhvillohet “Final 4” i Kupës në Ligën e Parë të Femrave, ku priten ndeshje mjaft interesante, me skuadrat më të mira të kësaj lige.

Kupa organizohet nga Klubi AA Prishtina dhe të gjitha ndeshjet do të zhvillohen në “ISP MARIGONA”.

Në gjysmëfinalen e parë do të takohen United Basketball dhe Junior 06, derisa në gjysmëfinalen e dytë AA Prishtina dhe Vushtrria.

Sa për kuriozitet të gjitha këto katër skuadra kanë grumbulluar nga 21 pikë në Ligën e Parë të Femrave apo nga nëntë fitore dhe tri humbje, andaj në garat e Kupës priten ndeshje interesante dhe të barabarta.

Ky turne i Kupës zhvillohet në kuadër të kampanjës “Her World, Her Rules”.

“Her World, Her Rules” është një projekt unik dhe fushatë në mediat sociale, e udhëhequr nga FIBA Europe që ka për qëllim të promovojë basketbollin e femrave dhe vajzave nëpër Evropë nëpërmjet aktiviteteve të ndryshme që realizohen në partneritet me Federatat Nacionale.

Federata e Basketbollit e Kosovës është pjesë e projektit FIBA Europe Girls’ Program tash e tre vite dhe është duke e implementuar me mjaft sukses këtë projekt.

Final 4

E shtunë

13:30 United Basketball – Junior 06

15:30 AA Prishtina – Vushtrria

E diel

15:30 Ndeshja Finale

Postime të ngjashme

Itali 3-0 Zvicër, notat e Xhakës dhe Shaqirit përballë italianëve magjikë

Dafina Vidishiqi

Italia mposht Zvicrën, kualifikohet në fazën e eliminimit direkt

Dafina Vidishiqi

Italia nuk ndalet, Locatelli shënon një tjetër super gol

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Sergio Ramos nesër i jep lamtumirën Real Madridit

Dafina Vidishiqi

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Dafina Vidishiqi

Pandev thotë se Maqedonia e Veriut është gati për Ukrainën: Duhet të bëjmë figurë të mirë, nuk kemi çfarë të humbim

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...