Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Finlandë: 265 raste të reja të infeksionit me COVID-19

Deri më tani, sipas Institutit për Shëndet dhe Mirëqenie, janë evidentuar 46,049 raste të sëmundjes me covid-19 në Finlandë.

Instituti për Shëndet dhe Mirëqenie raporton për 265 raste të reja të koronavirusit , që do të thotë se deri më tani 46,049 njerëz në Finlandë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, që nga fillimi i pandemisë, njofton Hbl, transmeton RTKLive.

Sipas të dhënave nga THL, 684 njerëz kanë vdekur si pasojë e koronavirusit në Finlandë.

Postime të ngjashme

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

D V

Policia në Berlin ndalon mbajtjen e dy protestave për koronavirus

D V

Biden mbështet synimin e bjellorusëve për demokraci pas takimit me Tsikhanouskayan

D V

Franca do të kërkojë pasaportën shëndetësore nëpër kafiteri nga 9 gushti

D V

Zyra e Prokurorit në Bosnje inicion rastet e para nën Ligjin për mohim të gjenocidit

D V

Tokio regjistron rekord të rasteve me koronavirus

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...