Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Fituesit e “Billboard Music Awards 2020”

Post Malone ishte fituesi kryesor i natës së madhe në “Billboard Music Awards 2020”.

Një natë e mahnitshme për muzikën!

Billboard Music Awards mbrëmjen e së mërkurës i publikoi fituesit e këtij festivali. Post Malone mori çmimin kryesor. Ai çoi në shtëpi 9 ‘BBMA’ me 16 çmime.

Lil Nas X mori pas tij 13 nominime, ndërsa Billie Eilish dhe Khalid nga 12.

Shfaqja këtë vit u transmetua në NBC, e cila fillimisht ishte planifikuar të mbahej më 29 prill por për shkak të pandemisë ishte shtyrë, raporton People.

Nata e madhe e muzikës u drejtua nga këngëtarja e famshme Kelly Clarkson.

Artistja më e mirë u zgjodh Billie Eilish. U pasua me Jonas Brothers, Halis, Post Malone dhe Taylor Swift.

Postime të ngjashme

Mixha Bibë kërcënon këngëtarin me armë në mes të emisionit (Video)

T E

Meti tashmë si menaxher, sjell fuqishëm në skenë Adolin

T E

Një tjetër arritje për Dua Lipën, albumi “Future Nostalgia” certifikohet si ‘platinum’ në Mbretërinë e Bashkuar

S.B.

E pyetur nëse ndonjëherë ka vuajtur nga ankthi, Aurela Gaçe: Sigurisht, kam pasur vështirësi shpirtërore, psikologjike e monetare

S.B.

Anxhela Peristeri prezanton një pjesë të klipit të këngës përfaqësuese në “Eurovision 2021”

S.B.

Taylor Swift anulon sërish shfaqjet e mbetura të turneut “Lover Fest” për shkak të pandemisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...