Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Fituesit kryesorë në ‘American Music Awards 2020’

Të dielën mbrëma është mbajtur edicioni i sivjetmë i American Music Awards, ndërsa disa prej emrave të njohur të muzikës i kanë fituar çmimet kryesore.

Taraji P. Henson ishte nikoqire e evenimentit në Microsoft Theater të Los Angelesit dhe për shkak të protokolleve të COVID-19, pati shumë performanca të drejtpërdrejta, prezantime me prezencë dhe madje edhe pak publik.

Taylor Swift ishte fituesja kryesore duke u shpallur artistja e vitit dhe duke e ngritur rekordin me 32 çmime të fituara gjatë karrierës së saj në AMA.

Më poshtë është lista e të nominuarve dhe fituesve:

Artisti/ja i vitit

Justin Bieber

Post Malone

Roddy Ricch

Taylor Swift

The Weeknd

Artisti i ri i vitit

Lewis Capaldi

Doja Cat

DaBaby

Lil Baby

Roddy Ricch

Megan Thee Stallion

Bashkëpunimi i vitit

Cardi B ft. Megan Thee Stallion, “WAP”

DaBaby ft. Roddy Ricch, “Rockstar”

Dan + Shay me Justin Bieber, “10,000 Hours”

Lady Gaga & Ariana Grande, “Rain On Me”

Megan Thee Stallion ft. Beyoncé, “Savage Remix”

Artisti i preferuar

BTS

Billie Eilish

EXO

Ariana Grande

NCT 127

Videoja e preferuar muzikore

Doja Cat, “Say So”

Future ft. Drake, “Life Is Good”

Lady Gaga & Ariana Grande, “Rain On Me”

Taylor Swift, “Cardigan”

The Weeknd, “Blinding Lights”

Artisti i preferuar në zhanrin pop/rok

Justin Bieber

Post Malone

The Weeknd

Artistja e preferuar në zhanrin pop/rok

Dua Lipa

Lady Gaga

Taylor Swift

Dyshja apo grupi i preferuar në zhanrin pop/rok

BTS

Jonas Brothers

Maroon 5

Albumi i preferuar në zhanrin pop/rok

Harry Styles, “Fine Line”

Taylor Swift, “folklore”

The Weeknd, “After Hours”

Kënga e preferuar në zhanrin pop/rok

Lewis Capaldi, “Someone You Loved”

Dua Lipa, “Don’t Start Now”

Post Malone, “Circles”

Roddy Ricch, “The Box”

The Weeknd, “Blinding Lights”

Artisti i preferuar në zhanrin ‘country’

Kane Brown 

Luke Combs

Morgan Wallen

Artistja e preferuar në zhanrin ‘country’

Gabby Barrett

Miranda Lambert

Maren Morris

Dyshja ose grupi i preferuar në zhanrin ‘country’

Dan + Shay

Florida Georgia Line

Old Dominion

Albumi i preferuar në zhanrin ‘country’

Luke Combs, “What You See Is What You Get”

Blake Shelton, “Fully Loaded: God’s Country”

Morgan Wallen, “If I Know Me”

Kënga e preferuar në zhanrin ‘country’

Dan + Shay me Justin Bieber, “10,000 Hours”

Maren Morris, “The Bones”

Blake Shelton (Duet with Gwen Stefani), “Nobody But You”

Artisti i preferuar në zhanrin rep/hip-hop

DaBaby

Juice WRLD

Roddy Ricch

Artistja e preferuar në zhanrin rep/hip-hop

Cardi B

Nicki Minaj

Megan Thee Stallion

Albumi i preferuar në zhanrin rep/hip-hop

Lil Baby, “My Turn”d

Lil Uzi Vert, “Eternal Atake”

Roddy Ricch, “Please Excuse Me For Being Antisocial”

Kënga e preferuar në zhanrin rep/hip-hop

Cardi B ft. Megan Thee Stallion, “WAP”

DaBaby ft. Roddy Ricch, “Rockstar”

Roddy Ricch “The Box”

Artisti i preferuar në zhanrin soul/R&B

Chris Brown

John Legend

The Weeknd

Artistja e preferuar në zhanrin soul/R&B

Jhene Aiko

Doja Cat

Summer Walker

Albumi i preferuar në zhanrin soul/R&B

Doja Cat, “Hot Pink”

Summer Walker, “Over It”

The Weeknd, “After Hours”

Kënga e preferuar në zhanrin soul/R&B

Chris Brown ft. Drake, “No Guidance”

Summer Walker, “Playing Games”

The Weeknd, “Heartless”

Artisti i preferuar latin

Bad Bunny

J Balvin

Ozuna

Artistja e preferuar latine

Becky G

KAROL G

Rosalia

Albumi i preferuar latin

Anuel AA, “Emmanuel”

Bad Bunny, “Las que no iban a salir”

Bad Bunny, “YHLQMDLG”

Kënga e preferuar latine

Bad Bunny, “Vete”

Black Eyed Peas X J Balvin, “RITMO (Bad Boys For Life)”

KAROL G & Nicki Minaj, “Tusa”

Artisti i preferuar në zhanrin alternative rok

Billie Eilish

Tame Impala

Twenty One Pilots

Artisti i preferuar bashkëkohor

Lewis Capaldi

Jonas Brothers

Maroon 5

Frymëzimi bashkëkohor

Lauren Daigle

For King & Country

Kanye West

Artisti i preferuar në zhanrin elektronik/dance (EDM)

Kygo

Lady Gaga

Marshmello

Kolona e preferuar zanore

“Birds of Prey: The Album”

“Frozen II”

“Trolls: World Tour”

Postime të ngjashme

Komuna e Çairit vendosi tabela të reja basketbolli në fushën e sportit në lagjen “Gazi Babë”

R Zh

Milloshoski: Bujar Osmani të raportojë për udhërrëfyesin me Bullgarinë para Komisionit për Politikë të Jashtme

R Zh

Aleanca për Shqiptarët: Nxënësve u kërkohen para për dëftesa, partia e korruptuar, BDI të ndalojë keqpërdorimet

R Zh

Në mjekim spitalor janë 105 pacientë me kovid, 37 prej tyre në Shkup

R Zh

Zaev: LSDM-ja është favorite në zgjedhjet lokale

R Zh

Vazhdojnë rregullat aktuale për hyrje në Greqi

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...