Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Fjalë përmbyllëse në lëndën “Shuplaka”

Shkup, 24 shtator, zhurnal.mk – Gjykimi për dhunën para Komunës Qendër në qershor të vitit 2013 hyn në fazën përfundimtare me prezantimin e fjalëve përmbyllëse nga prokuroria dhe mbrojtja.

Në seancën e sotme në Gjykatën Themelore Penale në Shkup fjalën e parë duhet ta japë Prokuroria.

Rastin e udhëheq gjykatësi Dushko Josifovski, ndërsa përfaqësues të aktakuzës janë Gavril Bubevski dhe Fatime Fetai.

Në rastin “Shuplaka” akuzohen shumë persona, mes të cilëve ish-kryeministri Nikolla Gruevski i cili është në arrati në Hungari, ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakievski, si dhe ish-këshilltarja nga VMRO-DPMNE-ja Daniella Rangelovska dhe tetë persona të tjerë.

Postime të ngjashme

Reagon Qeveria: Nuk ka negociata për identitetin dhe gjuhën maqedonase

R Zh

Një i burgosur nga Nagoriçani i Vjetër është gjetur i vdekur në burgun “Kshanje”

R Zh

Mbi 10 mijë maqedonas marrin dozën e dytë të vaksinës ndaj COVID-19 në Serbi

R Zh

VMRO-DPMNE: Pasaportat iu dhanë mafiozëve botërorë

R Zh

Filipçe: Është evidentuar edhe një pacient me llojin indian të coronavirusit

R Zh

Takim i presidentit Pendarovski me Patriarkun ekumenik Bartolomeu

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...