Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Flamuri Kuq e Zi valon edhe në Preshevë

Sot, është një moment i duhur ku duhet të ndalemi dhe ta nderojmë historinë tonë, përpjektet e kombit tonë për liri, pavarësi e dinjitet.

Kjo datë është dhe do të mbetet gjithmonë datë historike për gjithë kombin Shqiptar.

Është vlerë që duhet të ruhet dhe të kultivohet në shenjë rrespekti për pasardhësit tanë, për të tashmen dhe të ardhmen e brezave që do të vijnë.

Shqiptarët historikisht kur janë bërë bashkë kanë bërë gjëra të mrekullueshme që janë të pabesueshme për tu bërë, andaj kërkoj në këtë festë të madhe të jemi bashkë të gjithë Shqiptarët anë e mbanë globit, ti harrojmë ndasitë, kundërshtimet dhe debatet me njëri-tjetrin, se vetëm të bashkuar kemi një të ardhme më të ndritur.

Jemi në kohë pandemie dhe nuk kemi bërë asnjë organizime, të shmangim grumbullimin e njerëzve, vetëm e vetëm ta ruajmë shëndetin tonë dhe të familjarëve tonë.

Qytetar të nderuar të komunës së Preshevës, të nderuar Shqiptarë kudo që ndodheni, e dashura Diasporë,

Urime 28 Nëntori- Urime Dita e Flamurit Kombëtar!

Postime të ngjashme

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

Asociacioni, a mund t’i tensionojë raportet Kosovë – SHBA?

Dafina Vidishiqi

Osmani e Erdogan bisedojnë për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës e Turqisë

Dafina Vidishiqi

Oda e Infermierëve kërkon nga MSh të shqyrtoj vendimin për angazhimin e mbi 300 infermierëve

Dafina Vidishiqi

Malcom Simmons: EULEX-i dorëzoi dosje në Beograd

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...