Flamuri UÇK –së vendoset në portën e oborrit të Ambasadës Serbe në Finlandë

Një flamur i  UÇK -së është gjetur mëngjesin e sotëm në portën e oborrit të Ambasadës Serbe në Finlandë, në Helsinki, ka njoftuar Ministria e Punëve të Jashtme të Serbisë.

 

“Në ndërtesën e Ambasadës së Republikës së Serbisë në Finlandë, autorë të panjohur mbrëmë treguan flamurin e UÇK-së”, thuhet në deklaratë, transmeton lajmi.net.

Siç shtohet, sot në mëngjes, ambasadori Sasa Obradovic hoqi flamurin nga hyrja në oborrin e ambasadës dhe njoftoi policinë e Helsinkit, e cila shkoi në vendin e ngjarjes, raporton kosovonline, transmeton lajmi.net.

“Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Serbisë dënon ashpër këtë akt provokues dhe vandal dhe pret që autorët të gjenden”, thuhet në deklaratë.

Related posts

Gërvalla publikon fjalimin e saj në Forumin e Dubrovnikut, ku tha “nuk ka arsye ta fajësojmë BE-në për gabimet tona”

D V

Vrasja në Pejë, Sveçla: Policia tashmë ka arrestuar personin e tretë të përfshirë në ngjarje

D V

Këshilli Gjyqësor i Kosovës paralajmëron masa ndëshkuese për zyrtarët përgjegjës për rastin në Ferizaj

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More