Kosovë

Flasin nga EULEX: Tregojnë se a i kanë bastisur ata zyret e OVL UÇK-së

Zhurnal Ads

Misioni këshillëdhënës ligjor i BE’së në Prishtinë, EULEX ka mohuar se zyrtarë të saj kanë bastisur zyrat e OVL-UÇK’së dje.

Gjatë ditës së djeshme janë bastisur zyret e OVL-UÇK’së, pasi aty u lanë katër mijë dosje të dyshimta të Speciales.

Misioni i Eulex, përmes një postimi në rrjetin social Twitter thotë se nuk ka hyrë në objektin e kësaj OVL’je dhe nuk kanë marrë dokumente.

“Eulexi nuk ka kërkuar dje në zyret  e OVL-UÇK-së dhe nuk ka marrë ndonjë dokument”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, mediat kanë raportuar dje se zyrtarë të huaj të EULEX  kanë “bastisur” zyret e OVL-së pasi që aty një person i panjohur paraprakisht kishte lënë disa dosje të dyshimtë, që pretendohej se janë të Speciales.

Postime të ngjashme

Godfrey: Marrëveshja e Washingtonit është zotim politik, jo detyrim ligjor

admin

Këshilltari i Hotit: Nuk ka normalizim të raporteve Kosovë – Serbi pa njohje reciproke

admin

Njëra 17 e tjetra 23 vjeçe, këto janë akuzat për ngacmime seksuale ndaj ish-ministrit kosovar

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...