Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Flasin nga EULEX: Tregojnë se a i kanë bastisur ata zyret e OVL UÇK-së

Misioni këshillëdhënës ligjor i BE’së në Prishtinë, EULEX ka mohuar se zyrtarë të saj kanë bastisur zyrat e OVL-UÇK’së dje.

Gjatë ditës së djeshme janë bastisur zyret e OVL-UÇK’së, pasi aty u lanë katër mijë dosje të dyshimta të Speciales.

Misioni i Eulex, përmes një postimi në rrjetin social Twitter thotë se nuk ka hyrë në objektin e kësaj OVL’je dhe nuk kanë marrë dokumente.

“Eulexi nuk ka kërkuar dje në zyret  e OVL-UÇK-së dhe nuk ka marrë ndonjë dokument”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, mediat kanë raportuar dje se zyrtarë të huaj të EULEX  kanë “bastisur” zyret e OVL-së pasi që aty një person i panjohur paraprakisht kishte lënë disa dosje të dyshimtë, që pretendohej se janë të Speciales.

Postime të ngjashme

Policia me masa të ashpra për të parandaluar përhapjen e pandemisë

N E

Vjosa Osmani për ‘The Irish Times’: Kosova synon të padisë Serbinë për gjenocid

N E

BE: Dialogu duhet të jetë prioriteti më i rëndësishëm i Kosovës

N E

14 të vdekur nga coronavirusi dhe 701 raste pozitive për 24 orë

S.B.

Kosnett dhe ministri Mehaj: Të intensifikohet bashkëpunimi në mes dy vendeve në fushën e sigurisë dhe mbrojtjes

S.B.

Kurti ua shpalos programin shefave të BE-së, Szunyog: Do ta përkrahim qeverinë në rrugën drejt Bashkimit Evropian

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...