Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Fletëvotimet për zgjedhjet e 14 shkurtit në depon e KQZ-së, të dielën shpërndahen në 888 qendra të votimit

Fletëvotimet për zgjedhjet e 14 shkurtit tashmë kanë arritur në Depon e KQZ-së, pranë Qendrës për Numërim të Votave, raporton Ekonomia Online.

Fletëvotimet janë bartur për në këtë objekt nga pesë kamionë.

Sipas zëdhënësit të KQZ-së Valmir Elezi këto materiale do të shpërndahen të dielën në mëngjes në 888 qendra të votimit.

Bazuar në Listën Përfundimtare të Votuesve, votues me të drejtë vote për këto zgjedhje janë 1 milion 794 mijë e 862 votues, ndërsa janë shtypur 1 milion e 617 mijë e 200 fletëvotime përfshirë fletëvotimet rezervë. Rrjedhimisht i bie se janë shtypur 177 mijë e 662 fletëvotime më pak se numri i votuesve apo në përqindje 9,89 % më pak.

Postime të ngjashme

Ambasada e Amerikës ngushëllon familjarët e viktimave për tragjedinë në Kroaci

D V

Kurti takohet me të mbijetuarit e aksidentit në spitalin e Slavonski Brod

D V

Identifikohen edhe dy viktima tjera nga aksidenti tragjik që ndodhi në Kroaci, janë nga Rahoveci

D V

Eksperti kroat i komunikacionit: Dy shoferë në një rrugë kaq të gjatë janë shumë pak

D V

Imazhe nga vizita e Kurtit dhe kryeministrit Plenkoviq në spitalin e Slavonski Brodit

D V

Kryeministri kroat, Plenkoviq konfirmon vdekjen e 10 personave në aksidentin tragjik: Jemi me Kosovën në këtë ditë të trishtuar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...