Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Floriana Garo: Më 25 prill, Shqipëria do të zgjedhë Lulzim Bashën

Zëdhënësja e fushatës së Partisë Demokratike, Floriana Garo shprehet se 25 prilli do të jetë një ndër ditët më kritike në historinë e Shqipërisë.

Në një deklaratë për mediat, Garo u shpreh se pas 8 vitesh prapambetje nën qeverisjen e Ramës, çdo shqiptari i jepet tashmë një shans për ta ndryshuar fatin dhe të ardhmen e tij.

Sipas saj, në 25 prill shqiptarët do të kenë mundësi të votojnë mes shpresës dhe dështimit.

“Pas 12 ditesh, do te mbahen zgjedhjet ne Shqiperi. Kjo do te jete nje nder ditet me kritike ne historine e Shqiperise. Pas 8 vitesh qendrim ne vendnumero dhe prapambetje nen qeverisjen e Rames, cdo shqiptari i jepet tashme nje shans per ta ndryshuar fatin dhe te ardhmen e tij. Me 25 Prill ne mund te zgjedhim mes Shqiperise se veshtiresise, pafuqise, deshperimit, Shqiperise me ekonomi ne rrenim, Shqiperise se arrogances, Shqiperise se Edi Rames, dhe Shqiperise me ndryshim dhe shprese, Shqiperise ku kushdo mund ta fitoje jeten me dinjitet, Shqiperise e cila do te behet gradualisht pjese e komunitetit Europian, Shqiperise ku te rinjte do te duan te ndertojne te ardhmen e tyre, Shqiperise ku politika behet me respekt, Shqiperise ku cdo qytetar ka nje ndjesi perkatesie dhe ku qeveria punon per te dhe jo per vete. Me 25 Prill Shqiperia do te zgjedhe Partine Demokratike me Lulzim Bashen dhe Aleancen per Ndryshim per te ri-sjelle shpresen.”

Postime të ngjashme

Mbrojtja e Territorit/ Rama porosi strukturave: Zonat turistike janë si drita e syve për Shqipërinë! E papranueshme që rrugët të jenë zona me rrezik të lartë

S.B.

Mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës, miratohen dy ekspertët ligjorë që do të bëjnë ekspertizën

S.B.

“Mos u fokusoni në maja malesh”/ Rama: Atij që rregullon avllinë në fshat duhet t’i themi faleminderit, jo ta gjobisim!

S.B.

​Shqipëria merr Presidencën e Nismës Adriatiko-Joniane

S.B.

Basha me demokratët në Fier: Këtë betejë e nisëm për shqiptarët, dhe do ta vazhdojmë për ta, për Shqipërinë, për demokracinë

S.B.

Kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Berat/ PD paraqet provat në KAS: Kishim përballë pushtetarë që vepronin si grupe të strukturuara kriminale. Vota u ble me 50 mijë lekë!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...