Folk Fest trazoi atmosferën e Shkupit

Shkup, 30 korrik – Ditët që lam pas, Shkupin e kaploi një atmosferë ndryshe, një atmosferë festive e cila na kishte munguar kohëve të fundit. Grupet nga Meksika, Ukraina, Hungaria, Romania, Bullgaria, Kosova, Shqipëria e nga Maqedonia e Veriut, ndezën atmosferën nëpër rrugët e Çarshisë dhe të qendrës së Shkupit, u ndegjua kënga nga të gjitha anët, u pasurua me ngjyra nga me të larmishmet, u bë një festë të cilen urojmë që gjithmonë ta kemi. Nikoqiret e ketij eventi u kujdesen per çdo detaj.

 

Që një organizim briliant i kuruar deri ne detajet e fundit, arriti qe te marre vemendjen e te gjithe grupeve pjesemarrese dhe te tregoj per mikepritjen dhe dashurine e qytetareve tane.

Pos programit te begate, FOLK FEST, arriti qe te shetis grupet ne vendet me atraktive te Shkupit me qellim qe ne te ardhmen vendi jone te jete kerkesa kryesore e llupes se turisteve nga vendet e botes.

Sipas ecurise, festivali FOLK FEST, pritet qe te jete nje nga ogranizimet me te sukseshme qe kemi pasur ndonje here. Andaj, ne ju urojme suksese ne pune, dhe shpresojme qe organizimet e tilla nuk te mungojne asnjehere!

.

Related posts

Filloi eidcioni i 60-të i Mbrëmjeve strugane të poezisë

Z H

I jepet lamtumira e fundit Paulin Prekës

D V

Onlajn shitje e biletave për panairin e librit 2021

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com