Agjencia Zhurnal.mk

Forbes thotë se Kim Kardashian nuk është miliardere

Jo për herë të parë, deklarimi i pasurisë nga pjesëtaret e familjes Kardashian kanë vënë në dyshime revistën prestigjioze, Forbes.

Një debat i këtij lloji vjen pas postimit të bashkëshorti të Kim Kardashian, Kanye West, i cili përmes një fotografie me perime në të, uroi arritjen e saj që të bëhet miliardere, shkruan The Daily Beast.

Sidoqoftë, gjatë ditës së djeshme (e martë), Forbes ka deklaruar në faqen zyrtare se Kim nuk është miliardere, pasi nuk ka arritur ende shumën mbi 900 milion dollarëve.

Biznesi i saj për produkte të bukurisë, Coty, kishte deklaruar se 20 përqind e ‘KKW Beaty’ vlen 200 milionë dollar, ndërsa e gjithë kompania arrin 1 miliard dollarë.

Reagimi i shpejtë i revistës, thotë se është më e pëlqyer që të kontrollohen të ardhurat, pas rastit që patën edhe me motrën e saj, Kylie, e cila u shpall si miliarderja më re në botë gjatë muajit mars të vitit 2019.

Publikimet tregojnë se të dyja kishin falsifikuar taksat, ndërsa bizneset e tyre janë më të vogla dhe më pak fitimprurëse.

Ndërkaq, Forbes pranon se Kanye është miliarder. Ata kishin raportuar në prill të këtij viti se ai është një prej tyre, teksa dëshiron gjë të gjithë bota ta dinë.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...