Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Fordi nis prodhimin e versionit të ri të veturës më të shitur në SHBA

Ford-i ka nisur prodhimin e versionit të fundit të modelit të tij pick-up F-150, që është vetura më e kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ky lloj i veturës është më i shituri në SHBA në 43 vitet e fundit.

Mirëpo, Fordi shpeshherë është përballur edhe me sfida të mëdha, kryesisht nga rivalët e brendeve amerikane të veturave siç janë General Motors dhe Fiat Chrysler.

Fordi gjithashtu po përballet me luftëra më të gjera. Kompania ka ndërruar radhët e saj ekzekutive disa herë gjatë viteve të fundit. Drejtori i tanishëm Jim Farley është i treti që qëndron në këtë rol që nga viti 2014, shkruan CNBC. Ndërkohë, udhëheqësi i lartë i operacioneve më të vjetra Joe Hinrichs, i cili u konsiderua një pretendent për rolin e drejtorit, njoftoi papritur pensionimin e tij në fillim të vitit 2020.

Versioni i fundit i F-150 vjen me disa azhurnime të shumë pritura, të tilla si një opsion hidraulik i kabllove që siguron shpenzim më të mirë të karburantit dhe priza të energjisë në bord për mjetet ose elektronikën.

Postime të ngjashme

VW-ja synon të ketë mikrobus autonom në rrugë deri në vitin 2025

S.B.

Porsche 964 Carrera RS E e vitit 1991 po kërkon një pronar të ri

S.B.

Alfa Romeo Giulia GTA del në shitje

S.B.

Kështu duket Mercedes-Maybach S680

S.B.

TechArt akordon Porsche Panamera: Veturë më e shpejtë dhe me më shumë energji

S.B.

Volkswageni përditëson Tiguan Allspacein

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...