Formacionet bazë: Kampioni Chelsea e nis përballë Zenitit

Chelsea është nikoqir i Zenit St. Petersburgut në Stamford Bridge në ndeshjen e xhiros së parë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve.

 

Blutë e nisin edicionin 2021/2022 të garës më të madhe evropiane për klube si kampion në fuqi dhe synojnë që të arrijnë sa më larg.

Trajneri Thomas Tuchel e ka përgatitur ekipin që do ta rivalizojë skuadrën e Sergey Semak nga minuta e parë.


Formacioni startues i Chelseat: Mendy; Christensen, Rüdiger, Azpilicueta; James, Kovacic, Jorginho, Marcos Alonso; Ziyech, Lukaku, Mount

Formacioni startues i Zenit St. Petersburgut: Kritsyuk; Sutormin, Chistiakov, Rakitskiy, Douglas Santos; Barrios, Wendel, Kuzyaev; Claudinho, Azmoun, Malcom.


Takimi tjetër në Grupin H zhvillohet ndërmjet Malmos dhe Juventusit në Eleda Stadion. 

Related posts

Del Piero: Ronaldo nuk deshi të qëndronte, Allegri nuk bën mrekulli

D V

Barcelona do të marrë 2.6 milionë euro nga UEFA si kompensim për lojtarët që ishin prezent në Euro 2020

D V

Amir Rrahmani reagon pas golit ndaj Udineses, ka një falënderim të veçantë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com