Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Formacionet e mundshme: Juventus-Dynamo Kyiv dhe Barcelona-Ferencvaros

Zhurnal Ads

Juventusi dhe Barcelona bëjnë pjesë në Grupin G të Ligës së Kampionëve, ku të martën e fillojnë fazën grupore me ndeshjet kundër Dynamo Kyivit, respektivisht Ferencvarosit.

Andrea Pirlo nuk e ka në dispozicion futbollistin kryesor, Cristiano Ronaldo, si pasojë e infeksionit me coronavirus, ndërsa për Paulo Dybalan nuk mendon që është akoma i gatshëm për lojë të plotë.

Formacioni i mundshëm i Dynamo Kyivit: Buschan; Kedziora, Zabarnyi, Popov, Mykolenko; Sydorchuk, Shaparenko; Rodrigues, Buyalski, De Pena; Supryaga.

Formacioni i mundshëm i Juventusit: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Chiesa, Bentancur, Rabiot, Cuadrado; Ramsey, Kulusevski, Morata.

Ndeshja tjetër e këtij grupi zhvillohet në Camp Nou ndërmjet Barcelonës dhe befasisë së sivjetme, Ferencvaros.

Trajneri i katalunasve, Ronald Koeman, pritet t’i pushojë disa lojtarë, kur kihet parasysh se në fundjavë do ta zhvillojë ‘el Clasicon’ kundër Real Madridit.

Formacioni i mundshëm i Barcelonës: Neto; Dest, Araujo, Lenglet, Firpo; Pjanic, De Jong; Trincao, Coutinho, Ansu Fati; Messi.

Formacioni i mundshëm i Ferencvaros: Dibusz; Lovrencsics, Blazic, Kovacevic, Civic; Siger, Kharatin, Somalia; Zubkov, Isael, Nguen.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Pas Rashicës dhe Paqaradës, edhe Muriqi do të mungojë për Kosovën shkaku i Covid-19

E.E.

Laporta: Do t’i përdorim të gjitha aftësitë tona për ta mbajtur Messin te Barcelona

E.E.

Juventus mendon për transferimin e Diego Carlos

E.E.

NBA rikthehet në fund të dhjetorit, do të ketë ndryshime në kalendar

E.E.

Mesjava sportive me 41 ndeshje, nuk mungojnë derbit

E.E.

Van Dijk: Do të kthehem më i mirë, më në formë dhe më i fortë

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...