Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Formacionet e mundshme: Spanjë-Gjermani, dueli i gjigantëve

Spanja dhe Gjermania zhvillojnë duelin e gjigantëve në kuadër të Grupit 4 në Ligën A të Ligës së Kombeve.

Die Mannschaft kryesojnë grupin me nëntë pikë, një më shumë se La Roja që pozicionohet në vend të dytë.

Nuk ka dyshim që trajnerët Luis Enrique dhe Joachim Low i kanë përgatitur taktikat më të mira për këtë duel interesant që zhvillohet në Estadio de La Cartuja në Sevilla.
Formacioni i mundshëm i Spanjës: Simon – Roberto, Ramos, P. Torres, Reguillon – F. Torres, Rodri, Merino – Olmo, Morata, Oyarzabal.
Mungojnë: Busquets, Fati, Gaya, Navas.
Trajner: Luis Enrique.
Formacioni i mundshëm i Gjermanisë: Neuer – Ginter, Sule, Koch, Max – Gundogan, Kroos, Goretzka – Gnabry, Sane – Werner.
Mungojnw: Baumann, Draxler, Gosens, Halstenberg, Hofmann, Kehrer, Kimmich, Klostermann, Rudiger, Schulz.
Trajner: Joachim Low.

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...