Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Formacioni më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve ka zgjedhur formacionin më të mirë të javës pas ndeshjeve të para grupore të zhvilluara këtë mesjavë.

E marta dhe e mërkura ka dhuruar emocione dhe ndeshje të mëdha në Ligën e Kampionëve, ku nuk munguan befasitë.

Megjithatë, shumica e ekipeve favorite fituan dhe yjet e mëdha shkëlqyen duke treguar klasin e tyre.

Kështu, tifozët e futbollit kanë shfrytëzuar faqen zyrtare të UEFA-s për të votuar për formacionin më të mirë të javës në Ligën e Kampionëve.

Atalanta me tre lojtarë është klubi që ka më shumë të përfshirë në formacionin e javës, ndërsa pasohet nga Bayern Munichu dhe Barcelona me nga dy.

RB Leipzig, RB Salzburg, Liverpool dhe Shakhtar Donetsk kanë nga një lojtarë në formacionin më të mirë.

Më poshtë keni formacionin e javës në Ligën e Kampionëve:

Postime të ngjashme

Tuchel i lumtur me kalimin në gjysmëfinale

Z H

Gattuso drejt Fiorentinës, Napoli studion dy alternativa për stolin

Z H

Dënohet gjyqtari që nuk e pranoi golin e Ronaldos kundër Serbisë

Z H

Ndizet gara në Kupën e Shqipërisë, sot përcaktohen finalistet

Z H

Mbrojtësi i Bayern Munich pas eliminimit: Shpresojë që PSG ta fitojë Ligën e Kampionëve!

Z H

Martohen dy gjyqtarët e famshëm, Howard Webb dhe Bibiana Steinhaus

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...