Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Formula 1, shpjegon se si lufton pandeminë

Federata Ndërkombëtare e Automobilizmit dhe Formula 1 kanë publikuar një komunikatë e përbashkët, ku thuhet se para, gjatë dhe pas garës së Çmimit të Madh të Bahrein janë zhvilluar në total 8.150 teste anti-Covid dhe kanë dalë pozitivë 12 persona.

Një numër shumë i vogël personazh kanë dalë pozitivë, duke parë numrin e madh të testeve që janë kryer, për të mbajtur nën kontroll situatën. Dihet vetëm që 2 nga 12 personat që kanë dalë pozitivë janë të skuadrës Aston Martin.

Kjo fushatë testimesh anti-Covid do të vijojë çdo fundjavë që zhvillohen gara të Formula 1, ndërkohë që edhe çdo skuadër kryen vetë teste gjatë periudhës që nuk ka gara.

Gara e radhës do të zhvillohet në Imola të Italisë, pa tifozë, ndërsa në Bahrein gara u zhvillua me publikë.

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...