Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Forum ekonomik “Komunat dhe qytetarët: Bashkë drejt buxhetit më të mirë”

Shkup, 10 shtator – Zhurnal.mk – Forum ekonomik “Komunat dhe qytetarët: Bashkë drejt buxhetit më të mirë”, do të mbahet sot në Shkup në organizim të rrjetit FISKAST dhe Finance Think.

Temë e forumit do të jetë “Paratë e mia, përgjegjësia ime”: Buxhetim participues në komunat”.

Fjalim përshëndetës është paralajmëruar nga përfaqësuesi i USAID-it në vend, ndërsa studim me rezultate do të prezantojë drejtori ekzekutiv i Finance Think, Bllagica Petreski.

Postime të ngjashme

Renate Alt: Të mos ndëshkohet nxënësja shembullore Maqedonia e Veriut

R Zh

Qeveria do të shesë 50 mijë hektarë tokë bujqësore

R Zh

Borrell: Nuk kemi për qëllim t’i ndajmë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë

R Zh

Zaev, Sasolit / Urgjentisht duhet të zhbllokohet rruga evropiane, por negociatat për identitetin maqedonas nuk janë opsion

R Zh

Darkë e liderëve të Ballkanit Perëndimor me Borrellin javën e ardhshme në Bruksel

R Zh

Xhaferi mori pjesë në Konferencë për digjitalizim, inteligjencë artificiale dhe nevojën për rregullimin e tyre

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...