Bota

Foto/ Njihuni me bukuroshet armene që po luftojnë ashpër kundër Azerbajxhanit…

Lufta mes Armenisë dhe Azerbajxhanit është në ditën e gjashtë, ku përplasja mes shteteve po bëhet më e fortë.

Përleshjet vazhduan edhe gjatë natës së djeshme, ndërsa raportohet se ushtria azerbajxhanase mori kontrollin e kodrave strategjike në Madagiz. Ndërkohë pesë automjete të blinduara të ushtrisë armene u shkatërruan.

Mediat turke shkruajnë se njerëzit në Armeni filluan të humbnin besimin e tyre tek kryeministri Nikol Pashinyan.

Nga ana tjetër, gruaja e Pashinyan, Anna Hakobyan po përpiqet që të japë një mesazh uniteti duke vizituar të plagosurit. Pjesë e ushtrisë armene janë edhe gra e vajza.

Mediat e huaja kanë publikuara disa foto të grave bukuroshe që po marrin pjesë në luftimet e ashpra ndaj ushtrisë azerbajxhanase. Ju ftojmë të njiheni me to.

Postime të ngjashme

15 vitet e Angela Merkelit, si “perandoreshë” e Europës

T E

Pamjet që s’i dëshiruam: Në Gjermani kthehet paniku i blerjeve pas rekordit të rasteve me Covid-19

admin

Pompeo bën vizita të pashembullta në vendbanimet izraelite në Bregun Perëndimor dhe Golan

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...