Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Foto/ Rama tallet me gafën e Berishës: Çfarë ka barku, nxjerr fejsbuku

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar gabimin në faqen zyrtare të Sali Berishës në Facebook, ku në vend që të shkruante PD, shkroi PS.

Bëhet fjalë për një video të Tritan Shehut, i cili renditet i pari në listën e kandidatëve për deputetë të PD në qarkun e Gjirokastrës. “Tritan Shehu në fshatrat e Përmetit: Ndëshkim keqqeverisjes më 25 prill. Shumica e shqiptarëve votojnë PS, votojnë ndryshimin”, shkruhet në postimin e Berishës.

Kanë kaluar thuajse 24 orë dhe ende nuk është bërë ndryshimi i gabimit në faqen zyrtare të ish kryeministrit Berisha në Facebook.

Ky veprim ka marrë vëmendjen e Ramës, i cili e ka publikuar gafën në Instagram dhe thotë: “Çfarë ka barku nxjerr fejsbuku.”

Postime të ngjashme

Pas Greqisë dhe Italia i mbyll ‘dyert’ shqiptarëve, shtyhen kufizimet deri më 30 Korrik

Bekim Laçi

Kryeministri Rama takon sekretarin e Shtetit, Blinken: Krenari për Shqipërinë që të jetë krah SHBA-ve, përherë

Bekim Laçi

“Rally Albania 2021″, Gara ndërkombëtare që zbulon mrekullitë e natyrës shqiptare

Bekim Laçi

Sot Kuvend/ Raportimet e institucioneve të drejtësisë, deri te marrëveshja me distributorin turk për vaksinat

Bekim Laçi

PD shpall sot fituesin, Basha siguron mandatin e tretë

Bekim Laçi

Gara për kryetarin e PD-së, kryeson Lulzim Basha

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...