Agjencia Zhurnal.mk
Kulturë Shqipëri

Fotografi e paparë deri më tani: Shqiptarët duke parakaluar në Chicago gjatë viteve të 60’ta

Zhurnal Ads

Një fotografi e vjetër e shqiptarëve me plis dhe veshje kombëtare, e bërë në vitet e 60’ta në Chicago, është shpërndarë së fundi në rrjetet sociale. Ky parakalim i tyre në këtë qytet është bërë për Shqipërinë Etnike

Shumë shqiptarë që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), shpesh mblidhen çdo vit për të bërë parakalime në qytetin e Chicagos, konkretisht në rrugën kryesore Michigan Avenue.

Qysh herët shqiptarët kanë bërë organizime të tilla, ku me veshje dhe flamuj kombëtarë janë shfaqur dhe vazhdojnë të shfaqen në këtë rrugë.

Një fotografi e vjetër tash së fundi është bërë virale në rrjetet sociale, ku shfaqen disa shqiptarë në vitet e 60’ta në Chicago.

Shqiptarët shihet duke parakaluar në rrugën kryesore të qytetit Michigan Avenue, për Shqipërinë Etnike.

Me veshje popullore dhe me flamurin shqiptarë në dorë ata kanë tërhequr vëmendjen e vendasve.

Më poshtë keni fotografinë që është bërë virale së fundi.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Plagosja e ndërtuesit të pallatit në Tiranë/ avokatja e bashkëpronarit: Albert Muça ndodhej në shtëpi, nuk ishte i pranishëm në sherr

S.B.

Nxënësit e Kombinatit nisin vitin e ri mësimor në shkollën e rikonstruktuar “1 Qershori”

admin

Bllokohet kalimi i mjeteve në hyrje-daljet në pikën kufitare të Kakavijës për një ditë, punonjësit e doganës greke nesër në grevë

S.B.

Meta: Miratoni sa më parë dhe me konsensus ndryshimet në Kodin Zgjedhor

admin

Raporti i Freedom House/ Meta:Vendi po rrëshqet drejt juntës

admin

SHKA “Xheladin Zeqiri” nga Tetova mbajti koncertin tradicional vjeshtor

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...