Agjencia Zhurnal.mk
Arsimi dhe Shkenca Shqipëri

Fotografia e rrallë nga Mësonjëtorja e Parë Shqipe në Korçë

Sot, bëhen 134 vjet nga hapja e shkollës së parë shqipe në Korçë.

Kjo datë, 7 marsi tanimë në popullin shqiptar njihet si Dita e Mësuesit, kjo për të shprehur kontributin ndaj tyre, në ngritjen e arsimit dhe edukimit shqiptar.

Andaj, nuk ka se si të jetë ndryshe, përpos që në këtë ditë të kujtohen edhe mësimdhënësit e parë që ishin: Pandeli Sotiri, Thanas Sina, Petro Nini Luarasi, Janko Minxha, Nuçi Naçi, Thanas Nona, Hafiz Ali Korça, Kristaq Vaja dhe Nikollaq Zografi.

Më poshtë ju sjellim fotografinë e rrallë nga Mësonjëtorja e Parë Shqipe.

Mësimdhënës, urime 7 Marsi!

Postime të ngjashme

Edi Rama nga Durrësi: Kur të bjerë bilbili do shohin tabelën nga 74-78 mandate

N E

Lulzim Basha nga Tepelena: Mos ia hapni derën të keqes për herë të tretë

N E

Nis vaksinimi i stafeve të hotelerisë në Shqipëri

N E

Monika Kryemadhi për ftesën e Ramës drejtuar Bashës: Unë nuk kam parë burrë që i lutet një burri për 24 orë 12 herë

N E

Ushtria amerikane “zbarkon” në Durrës

R Zh

“Eksplodoi balona” e Janez Janshës si lajm i pavërtetë, por që nxiti reagime të ndryshme

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...