Auto

Fotografohet gjatë testimeve Audi e-Tron GT i ri

Audi e-Tron GT i ri është fotografuar gjatë testimeve të fshehta në shtegun e famshëm të Nurburgringut, para lansimit zyrtar më vonë gjatë 2020-s.

e-Tron GT i ri synon të rivalizojë modelet elektrike të Teslas dhe Mercedesit, kur të hyjë në treg.

Në fotografitë e “Auto-Express”, modeli shihet mirë i kamufluar, por duket se ngjan në model konceptin e vitit 2018, kur ishte prezantuar në Los Angeles Motor Show.

Ai pritet të ketë fuqi mes 523 dhe 751 kuajfuqive, ndërsa përshpejtimin nga 0 në 100 kilometra për orë pritet ta arrijë për vetëm 3.5 sekonda.

Postime të ngjashme

Një Lamborghini i rrallë është në shitje për 2.15 milionë dollarë

admin

Ford Escorti i vitit 1983 shitet mbi 30 mijë funte

S.B.

Sa kushton Mercedes-i i ri S-Class

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...