Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

FOTOT manhitëse/ Kulla e Rapunzelës ekziston, por sa kushton një natë brenda saj

Është një vend në Britani, që të gjithë po ta shihnim do të mendonin se është thjesht një skenë e sajuar për në filma. Por jo, është krejtësisht reale. Bëhet fjalë për një kullë mahnitëse e stilit të Rapunzelës, e cila ndodhet në Parkun Kombëtar piktoresk Snoëdonia në Uellsin e Veriut.

Ndërtesa gotike e shekullit XIX, e cila quhet kulla Brynkir, ka gjashtë kate me nga një dhomë që lidhen me njëra-tjetrën nga një shkallë spirale prej guri.

Sipas të dhënave në faqen e internetit të Sykes Holliday Cottages, një qëndrim 2-netësh në këtë vend kushton 482 paundë.

Pra, ndonëse jemi në periudhë pandemie, kjo kullë mund të ishte vendi real për të ndryshuar rutinën. l.k/abcnews.al

Postime të ngjashme

Një astronaute grua, për herë të parë në Emiratet e Bashkuara Arabe

S.B.

Gjaku i zogjve funksionon si sistem ngrohjeje në dimër

S.B.

Tentoi të tallet me policinë braziliane duke vendosur një kukull në plazh, ata e kuptuan se çfarë ishte kur iu afruan – por dënuan autorin e kësaj “vepre”

S.B.

Aeroplani tentoi të bënte ulje emergjente, por gruaja lindi foshnjën e saj në mes të fluturimit

S.B.

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...