Kuriozitete

Franca ndalon shfaqjet me kafshë të egra në cirk

Zhurnal Ads

Shfaqjet me kafshë të egra në cirk do të ndalohen gradualisht në Francë.

Po ashtu do të ndalohet edhe futja e balenave të reja vrasëse dhe delfinëve në tre akuariumet e mëdha të vendit, njoftoi sot ministrja e Tranzicionit Ekologjik, Barbara Pompili.

Pompili paraqiti një seri masash mbi “mirëqenien e faunës së egër në robëri” dhe njoftoi gjithashtu se brenda pesë vjetësh do të ndalohet gjuetia e nuselaleve për përdorimin e lëkurës së tyre.

”Epoka jonë ka ndryshuar qëndrim ndaj kafshëve të egra”, theksoi ajo.

“Është koha që sharmi stërgjyshor që këto qenie të egra ushtrojnë mbi ne të përkthehet në një situatë pozitive”, shtoi Pompili/ANSA.

Postime të ngjashme

U kthye në autostradën hungareze në drejtim të kundërt dhe shkaktoi një aksident të tmerrshëm

admin

Nëna amerikane sheh fytyrën e të sapolindurit, kërkon testin e ADN sepse nuk është bebja e saj

admin

Futet në market për të kryer vjedhje, hajni befasohet nga pronarja – britanikja 83-vjeçe i kundërvihet duke e goditur me shkop

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...