Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Franca nën presion për t’u rimbyllur

“Disa skenarë janë në tryezë, midis të cilave një rimbyllje lokale, rajonale, ashpërsim i shtetrrethimit dhe, gjithashtu, edhe një shtyrje e vendimeve deri në fillim të janarit”, tha ministri i Shëndetësisë, Olivier Véran.

Numri i personave të shtruar në spitale dhe rastet e rënda në kujdesin intensiv ka filluar të rritet sërish në Francë, megjithatë numri i rasteve të reja të zbuluara çdo ditë është mesatarisht 12 000, shumë larg objektivit 5 000 të vendosur nga qeveria franceze.

Macron do t’i drejtohet popullit jo më vonë se e enjtja, për urimet tradicionale të Vitit të Ri, pa u ditur nëse ai do të shpallë masa të reja shëndetësore.

Postime të ngjashme

SHBA, zhduket gripi mes pandemisë së COVID-19-s

T E

Arriti në Gjermani para 6 vjetësh, tani emigranti kërkon të bëhet deputet

T E

OBSH: Mbi 850 mijë vdekje në të gjithë Evropën

T E

Ndërhyn Putin: Tensione në Armeni – dorëheqje, raketa … presidenti ka tre ditë

T E

Albin Kurti reagon për sulmin ndaj gazetarit, Visar Duriqi

T E

Rriten numrat me Covid-19 në Itali, disa qytete rrezikojnë mbylljen

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...