Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Franca raporton mbi 49 mijë raste të reja me Covid-19 në 24 orë

Situata e koronavirusit paraqitet serioze edhe në Francë. Gjatë 24 orëve të fundit autoritetet shëndetësore kanë raportuar 49,215 raste të reja me koronavirusi.

Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 1,331,984.

Ministria e Shëndetësisë raportoi 256 viktima.

Gjithashtu edhe Kanadaja ka regjistruar shifra të larta të viktimave.

Gjatë 24 orëve janë shënuar 10,074 viktima dhe 228,542 raste të reja.

Postime të ngjashme

Danimarka ndalon plotësisht përdorimin e vaksinës AstraZeneca

S.B.

Presidentja e KE-së: Marrja e 50 milionë dozave të vaksinës Pfizer do të përshpejtohet

S.B.

Italianët vërshojnë në Serbi për t’u vaksinuar, duan Pfizer dhe Sputnik

S.B.

Japonia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe për lëshimin e roverit në Hënë

S.B.

Keqmenaxhimi i pandemisë, shkarkohet ministri rumun i shëndetësisë

S.B.

Amerika uron Izraelin për suksesin me vaksinimin e popullsisë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...