Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Francë, 2 të vdekur nga rrëzimi i një helikopteri

Helikopteri me 5 persona në bord është rrëzuar dje në orët e mbrëmjes në lartësirat e malit Charvet.

Të paktën 2 persona kanë humbur jetën dhe 3 të tjerë janë plagosur si pasojë e rrëzimit të një helikopteri në qendrën turistike të skijimit Courchevel në jugperëndim të Francës, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në njoftimin e bërë nga zyra e guvernatorit të rajonit Savoie, thuhet se helikopteri me 5 persona në bord është rrëzuar dje në orët e mbrëmjes në lartësirat e malit Charvet.

Ekipet e shpëtimit me ndihmën e dëshmitarëve okularë menjëherë janë dërguar në rajon, ndërsa aksidenti ka ndodhur në lartësi prej 1.900 metrash.

Sipas njoftimit në aksident humbën jetën 2 persona, ndërsa u plagosën 3 të tjerë.

Në dhjetorin e kaluar në alpet franceze që gjendet në të njëjtin rajon gjithashtu kishte ndodhur aksident me helikopter si pasojë e të cilit kishin humbur jetën 5 persona.

Postime të ngjashme

BE përsërit thirrjen kundër mohimit të gjenocidit në Srebrenicë

D V

JP Morgan bëhet banka e parë e madhe amerikane që pranon transaksione me kriptomonedha

D V

Protestuesit ia mësyjnë parlamentit sllovak, policia hedh gazlotsjellës

D V

Hulumtimi: Dy doza Pfizer apo AstraZeneca, efikase kundër Deltës!

N E

Kina nuk do një inspektim të dytë nga OBSH-ja

N E

Shtetet e Bashkuara kanë kryer sulme ajrore në Afganistan kundër talebanëve

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...