Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Francë, 297 të vdekur dhe mbi 25 mijë raste të reja me COVID-19

Me 25.387 rastet e reja, numri i përgjithshëm i rasteve në vend ka arritur në 3.385.622. Ndërkohë, me 297 vdekje numri i viktimave ka arritur në 80.443.

Gjatë 24 orëve të fundit në Francë janë regjistruar 297 vdekje dhe mbi 25 mijë raste të reja me koronavirusin e ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas një deklarate nga Instituti i Shëndetit Publik i Francës, me 25.387 rastet e reja, numri i përgjithshëm i rasteve në vend ka arritur në 3.385.622. Ndërkohë, me 297 vdekje numri i viktimave ka arritur në 80.443.

Në spitale vazhdojnë trajtimin 27.461 persona, prej të cilëve 3.319 ndodhen në kujdes intensiv. Ndërkaq, me 1.396 të shëruar, numri i përgjithshëm i të shëruarve ka arritur në 237.113.

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, që nga 27 dhjetori 2020 numri i personave që kanë marrë vaksinën kundër COVID-19 ka arritur në 2.056.572, ndërsa 443.148 pre tyre kanë marrë dozën e dytë të vaksinës.

Postime të ngjashme

Autoritetet afgane vendosin orë policore

D V

Dënim me burg për mohimin e gjenocidit të Srebrenicës

D V

Presidenti kroat tallet keq me serbët

D V

Sërish përmbytje dhe dramë në Belgjikë: Uji bart vetura, përrenjtë në rrugë

D V

Vriten dy ushtarë turq në Siri

D V

Izraeli pritet të fillojë me testimin e kapsulës kundër coronavirusit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...