Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Francë, 384 viktima dhe mbi 16 mijë raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Francë janë regjistruar 384 viktima dhe 16.282 raste të reja me koronavirus.

Në një deklaratë nga Institucioni i Shëndetit Publik thuhet se numri i rasteve ka arritur në 2.170.097 ndërsa numri i viktimave në 50.618.

Në spitale vazhdojnë trajtimin 29.972 persona prej të cilëve 4.148 në kujdesin intensiv ndërkohë që me 1.873 të shëruar numri i të shëruarve ka arritur në 156.552.

Norma e rezultateve pozitive të testeve për COVID-19 në vend është njoftuar të jetë 13 për qind.

Postime të ngjashme

Sulmohet me raketa baza amerikane në Irak

Lea Muslija

Amerika bllokon pranimin e Ukrainës në NATO?

Lea Muslija

Rusia “zbutet” e para, kthen ambasadorin në Washington pas takimit Biden-Putin

Lea Muslija

Paralajmëron OBSH: Bëni kujdes, pandemia s’ka marrë fund

Lea Muslija

Tragjedi në Peru, përmbyset autobusi, të paktën 27 viktima

Lea Muslija

Palestinezët anulojnë marrëveshjen me Izraelin për vaksinat, thonë se janë shumë afër datës së skadimit

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...