Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Francë – Gjermani, formacionet zyrtare

Franca do të ketë përballë Gjermaninë në ndeshjen e parë në “Euro 2020”.

Franca dhe Gjermania janë bërë rivalë të rregullt gjatë dekadës së fundit dhe skuadrat u ndeshën edhe në “Euro 2016”.

Kjo është ndeshja hapëse e Grupit F që do të zhvillohet në “Allianz Arena” në Munich, dhe është një përsëritje e gjysmëfinales  “Euro 2016”,  të cilin e kishte fituar 2-0 Franca për të arritur në finale. Kjo ishte hera e vetme që këto skuadra ishin përballur në kuadër të Kampionatit Evropian.

Dy gola të Antoine Griezmann vendosën gjysmëfinalen në “Stade Vélodrome” në korrik të vitit 2016, duke e çuar Francën në finale të cilën ata e humbën ndaj Portugalisë pas kohës shtesë.

Formacionet zyrtare të Kombëtareve.

Franca: Lloris, Pavard, Kimpembe, Varane, Pogba, Griezmann, Mbappe, Kante, Rabiot, Benzema, Hernandez.

Gjermania: Neuer, Rudiger, Ginter, Hummels, Kimmich, Havertz, Kroos, Gnabry, Gosens, Gundogan, Muller.

Postime të ngjashme

Milani, opsioni i vetëm për Josip Ilicic

D V

Ramadani para takimi me Bodo/Glimt: E njohim mirë kundërshtarin, skuadër e disiplinuar dhe taktikisht shumë e fortë

D V

Përse Interi duhet ta shesë Lukakun

D V

Shiten brenda 24 orësh të gjitha biletat për takimin e zjarrtë mes Joshuas dhe Usyk

D V

Kaloi testet mjekësore me sukses, Kaoi Jorge duket se ka treguar edhe numrin që ka përgjedhur në fanellë

D V

Heung-Min Son ‘godet’ Harry Kane pas kërkesës për largim, ‘pëlqen’ foton e cila e paraqet anglezin me zero trofe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...