Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Francesco Totti vihet nën hetim

Një hetim është hapur nga komisioni i agjentëve FIGC për punën e CT10 Management, kompania e këshillimit e Francesco Tottit.

Qëllimi i këtij hetimi është të kuptohet nëse ish-kapiteni i Romës ushtron apo jo funksionin e agjentit sportiv pa pasur titullin.

Hetimi i cili sapo ka filluar lindi pas anskesës së AIACS (Assoagenti) përkundër faktit se vetë Totti tashmë ishte përpjekur të sqaronte situatën disa kohë më parë në një intervistë ku u shpreh:

” Unë nuk punoj si agjent sportiv. Vendosa të investoj në sektorin e referencës si një sportist dhe sipërmarrës i lirë”.

Postime të ngjashme

Zyrtare: Benfica fiton garën me Romën dhe Milanin, prezantohet sulmuesi Yaremchuk

D V

Atletja shqiptare, Luiza Gega kualifikohet në finale të “Tokio 2020”

D V

Tammy Abraham drejt largimit, garë e madhe për sulmuesin anglez

D V

Vedat Muriqi shuan spekulimet rreth të ardhmes së tij: Do të qëndroj te Lazio

D V

Chelsea i pakënaqur me çmimin e kërkuar nga Sevilla për Kounden

D V

Toni Kuka na thotë mirëmëngjesi nga Tokio, tregon se po i sjellin dy medaljet e arta në atdhe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...