Agjencia Zhurnal.mk
Auto

“Frenat kanë dështuar”: Shihni se çfarë bëri pronarja e zemëruar e ‘Tesla’ në Panairin e Makinave në Shanghai

Autoshow i parë i makinave pas pushimit të shkaktuar nga pandemia nuk mund të kalonte pa ndonjë incident.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, edhe pas aty kishte bollëk risish interesante, publiku mund të dëshmonte gjithashtu një incident nga një pronare e pakënaqur e makinës së Tesla-s, në hapësirën e ekspozitës së Tesla-s.

Ajo kishte veshur një bluzë me mbishkrimin e duhur “Frenat kanë dështuar” dhe shenjën e Tesla-s dhe mbërriti aty me qëllim për të protestuar.

Siç bëhet e ditur, ajo arriti të depërtonte në sallën e ekspozitës së Tesla-s ku u ngjit në çatinë e makinës së ekspozuar Tesla dhe më pas bërtiti duke thënë se “frenat e Tesla-s kanë dështuar”.

Siç i tha Tesla më vonë Bloomberg, bëhet fjalë për pronaren e pakënaqur të Tesla Model 3 e cila ka protestuar për një kohë të gjatë për shkak të prishjes së frenave në makinën e saj.

Siç edhe mund të shihet, rojet u përpoqën ta fshehin atë që kishte shkruar në bluzë përmes çadrave, por nuk ia dolën.

Përfundimisht, megjithatë, ata e zbritën atë dhe e hoqën atë nga hapësira e ekspozitës.

Sidoqoftë, ishte tepër vonë sepse videot u përhapën në rrjetet sociale me shpejtësi të lartë, gjë që e bëri pronarin shumë të ngjarë të arrinte efektin e dëshiruar.

Postime të ngjashme

VW-ja synon të ketë mikrobus autonom në rrugë deri në vitin 2025

S.B.

Porsche 964 Carrera RS E e vitit 1991 po kërkon një pronar të ri

S.B.

Alfa Romeo Giulia GTA del në shitje

S.B.

Kështu duket Mercedes-Maybach S680

S.B.

TechArt akordon Porsche Panamera: Veturë më e shpejtë dhe me më shumë energji

S.B.

Volkswageni përditëson Tiguan Allspacein

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...