Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Frika nga arratisja, Mijallkovit i shqiptohet masa e paraburgimit për lëndën Thesari

Ish shefi i Inteligjencës, nuk do të mund të dalë nga paraburgimi në Shutkë në fund të këtij muaji, ashtu siç parashikon  vendimi i 26 shkurtit në rastin “Shënjestra-Fortesa”, pasi gjykata të hënën shqiptoi një masë të re paraburgimi për Sasho Mijalkovin, këtë herë deri në kohën kur do të hyjë në fuqi vendimi për lëndën “Thesari”.

Më herët gjatë ditës, sas publikimit të aktgjykimit për rastin “Thesari”, prokurori Trajçe Pelivanov kërkoi që Sasho Mijallkovit që t’i caktohet masa e paraburgimit, pas dënimit të tij me 8 vjet burg.

Prokurori shpjegoi se Mijallkov aktualisht është në paraburgim për rastin “Shënjestra-Fortesa”, e cila skadon më 27 prill. Kjo është arsyeja pse ai kërkoi nga Mijallkovit që t’i hiqet paraburgimi për rastin e përgjimit masiv dhe t’i caktohet për rastin “Thesari”.

“Përmes Europolit janë konfirmuar të dhënat se i akuzuari ka leje qëndrimi dhe një adresë të regjistruar në Republikën e Çekisë. I akuzuari Mijallkov është gjithashtu një person i pozicionuar mirë dhe ai dhe anëtarët e familjes së tij kanë biznese private, gjë që mundëson një jetë të rehatshme në arrati”, tha prokurori Pelivanov.

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...