Agjencia Zhurnal.mk

Frikë dhe panik për tërmete të tjera, flet sizmiologu i njohur shqiptar: Mund të ketë lëkundje

Mëngjesin e sotëm Tirana u trondit nga një tërmet i fortë që në fillim u raportua 3.6 ballë, por që sipas IGJEUM ishte 3.7 ballë. Ndërkohë tek qytetarët është rikthyer frika e lëkundjeve të tjera.

Pavarësisht faktit se tërmetet nuk parashikohen, sizmiologu Rexhep Koçi në një lidhje telefonike për ‘Neës24’ pohoi se nuk mund të përjashtohet fakti se mund të ketë të tjera lëkundje, por në intensitet të ulët.

“Sot është regjistruar një tërmet me magnitudë 3.7, 23 km në veri të Tiranës. Punonjësit tanë do të nxjerrin dhe parametrat e tërmetit dhe magnitudën e tij. Deri tani këto të dhëna disponojmë. Do të ketë një numër të kufizuar tërmetesh, por edhe mundet mos të ketë”, pohoi sizmiologu.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...