Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Fshihet “Dhoma publike” në Telegram

Shkup, 28 janar – Është fshirë grupi “Dhoma Publike” në rrjetin social Telegram.

Paraprakisht, kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski kërkuan nga Telegrami ta fshijë grupin “Dhoma Publike”, në të kundërtën do të shqyrtohet mundësia që aplikacioni të bllokohet apo ta kufizojë përdorimin e tij në vend.

Ndërkohë, lidhur me rastin “Dhoma Publike” janë arrestuar katër persona, dy nga Manastiri, një nga Velesi dhe një nga Shqipi.

Postime të ngjashme

Bexheti: Kisha nderin të mirëpres Ambasadorin e BE-së në Shkup, Dejvid Gir

R Zh

Milikije Halimi i jep fund problemit disa dekadash të ujit, Haraçina me uji pa ndërprerje

D V

RMV/ Për herë të parë, sulmi ndaj mjekëve barazohet me sulmin ndaj personave zyrtarë

D V

Lëvizja Besa zgjedhë strukturat e saj në Novosellë të Bogovinës, lëvizja po ritet

D V

Mbeturinat dhe uji i pijshëm problem në komunën e Tearcës

D V

Bashkia e Shkupit të premten me spërkatje kundër mushkonjave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...