FSK-ja shpërndan maska falas për qytetarët e Ferizajt

Forca e Sigurisë së Kosovë (FSK), ka vazhduar aktivitetin e saj për shpërndarjen e maskave falas për qytetarët e Ferizajt.

 

Në një postim të Komunës së Ferizajt thuhet se ky veprim i FSK-së bëhet me qëllim që qytetarët të jenë sa më të sigurt dhe të mbrohen nga coronavirusi.

“Gjatë ditës së sotme, pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës, kanë bërë shpërndarjen e maskave falas për kalimtaret e rastit në sheshin e qytetit në Ferizajt. U tha se e gjithë kjo po bëhet me qëllim të vetëm që qytetaret të jenë sa më të sigurte dhe të mbrohen nga virusi Covid-19”, thuhet në postimin e Komunës së Ferizajt.

Forca e Sigurisë së Kosovës, bën shpërndarjen e maskave falas për qytetaret ferizajasGjatë ditës së sotme, pjesëtarë…

Posted by Komuna e Ferizajt on Monday, August 23, 2021

Related posts

Presidenca e Kosovës: Kisha s’ka hequr dorë nga veprimet luftënxitëse

N E

Ministri Mehaj bisedon me ish-Sekrataren amerikane Madeline Albright, e fton për vizitë në Ministrinë e Mbrojtjes

D V

Të vaksinuarit me Pfizer mund të dhurojnë gjak pas 2 dite, me AstraZeneca pas 4 javëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More