Fu Jiezheng – 13 vjeçari që ka mësuar mjeshtërinë e ndryshimit të maksave të Operës së Sichuanit

Fu Jiezheng është një 13-vjeçar nga provinca Yunnan. Ai e ka mësuar mjeshtërinë e ndryshimit të maksave të Operës së Sichuan-it për 7 vjet. Gjatë pushimeve verore dhe dimërore, ai e praktikon gjithmonë ndryshimin e maskave dhe jep shfaqje në shtëpitë e të moshuarve dhe në lagjet e banimit. Djaloshi shprehet se është shumë krenar që ka mësuar këtë art tradicional kinez.

 

Related posts

Bashkimi Europian thirrje Kinës të reagojë ndaj aktivitetit kibernetik në territorin e saj

N E

Politico: Orban, Le Pen dhe Salvini – forca e përbashkët e ekstremit të djathtë që po rrënojnë integrimin evropian

N E

Rritet numri i të infektuarve me Kovid-19 në Francë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com