Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Fujian: Fermerët janë të zënë me prodhimin e hurmës së thatë

Në distriktin Anxi të provincës lindore të Kinës Fujian, fermerët po merren me vjeljen dhe tharjen e hurmave. Hurmat e thata të këtushme kanë shije të ëmbël dhe janë produkte vendore të veçanta, si edhe burim për të shtuar të ardhurat e fermerëve. Ato shiten jo vetëm në tregun kinez, por edhe eksportohen në ShBA e Malajzi.

Postime të ngjashme

​Aktivitetet që e rigjenerojnë trurin tonë

D V

Lum si mamatë që lindin në gusht, 7 arsyet fëmijët e tyre i duan dhe i lakmojnë të gjithë

D V

“Guida” si të bëhesh një mjeshtre e flirtimit

D V

Prindër, ndëshkoni veprimin dhe jo fëmijën!

D V

Zgjidhni një imazh dhe zbuloni mesazhin emocionues që ka për ju

D V

Jo 1 por 4 libra; Harry do të publikojë të dytin vetëm pasi mbretëresha të vdesë, për këtë arsye

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...