Agjencia Zhurnal.mk

Fulhami rikthehet në Premierligë pas një viti mungesë

Fulhami është inkuadruar në Premierligën angleze, pasi në finalen e fazës “play-off” ka mposhtur Brentfordin me rezultat, 2:1.

Në ndeshjen e zhvilluar në mbrëmjen e së martës, në “Wembley”, Fulhami e arriti rikthimin në elitë mes shumë emocionesh, shkruan “Zeri.info”.

Koha e rregulltë e kësaj ndeshje u mbyll pa gola (0:0), derisa gjithçka u vendos në vazhdime.

Joy Bryan ishte heroi i Fulhamit që shënoi dy gola në minutat 105′ dhe 117′.

Brentfordi nuk ia doli të rikthehet derisa shënoi golin e nderit në minutën e 120-të të ndeshjes.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...