Fundi tragjik i çiftit nga Tetova, Zarifja nuk iku nga zjarri, u dogj duke shpëtuar bashkëshortin

Shkup, 11 shtator – Tragjedia e Tetovës na ka prekur të gjithëve, ndërkohë që janë dërguar për në banesën e fundit viktimat.

 

Dy prej tyre janë edhe cifti i bashkëshortëve Xhemal dhe Zarife Bilalli, me një histori vërtetë të trishtë.

“Me dhimbje të madhe u dhamë lamtumirën e fundit dy bashkëvendasve tanë nga fsh.Bozovcë, çiftit Xhemal dhe Zarife Bilalli, të cilët e humbën jetën në tragjedinë e datës 08.09.2021 në spitalin modular të Tetovës i cili u përfshi nga zjarri.
Sa të jetojmë do t’i kujtojmë! – shkruan Bjeshkët e Sharrit në facebook.Familja Bilalli nga fshati Bozovcë humbi dy anëtarë të familjes (burrë e grua) si pasojë e tragjedisë së ndodhur në Qendrën modulare të Klinikës së Tetovës për pacientët me Covid-19.

Është dhimbje e madhe jo vetëm për familjen,
por për të gjithë ne, si shoqëri në tërësi.
Është dhimbje e madhe se humbëm njerëz, dhe këto humbje janë më të dhimbshme sepse janë tragjike.

Nuk ka fjalë për t’i përshkruar dhimbjet dhe shumë e vështirë për familjen për t’i kaluar ato.

Ngushëllime familjes Bilalli e Zoti u dhashtë forcën ! – shkruan Fatlind Selmani në facebook.

Sot me pikellim te thelle vendlindja jone fsh.Bozovce percolli per banesen e fundit dy bashkevendas e saj nga zjari i tmershem qe perfshiju spitalin e Tetoves, lutemi per ta deri ne qyelle qe ti bashkoj Zoti gjithesis ne parajs boten tjeter ashtu si ishin te bashkuar kete bote bure dhe grua #XhemalZarifeBilalli. Buri i cili kishte qene i infektuar me covid-19 dhe qendrondet i shtrire ne spital ngase nuk kishte se kush ta ndihmonte qendroje gruaja e tij pran deri sa shpertheu zjari zi kurse ajo tentoj per ta shpetuar mirpo nuk mundi deri sa dogji dhe veten – shkruan Hesat Rushani në facebook.

Related posts

Zaev i lumtur që për katër vjet paga mesatare është rritur për 5.766 denarë

Z H

Të enjten spërkatje me aeroplan kundër mushkonjave në Shkup

Z H

As sot nuk kanë ardhur ekspertët gjerman për hetime në Spitalin e Tetovës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More