Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Fundosen dy anije në Kolumbi, zhduken dhjetra persona

Marina kolumbiane ka nisur kërkimet për një numër të madh njerëzish të cilët janë zhdukur pas përmbytjes së dy anijeve në afërsi të qytetit Tumaco.

Deri më tani mendohet se janë zhdukur 14 persona, në mes të të cilëve 7 janë fëmijë. Anijet raportohet se janë fundosur të shtunën, kur po transportonin vendasit nga Tumaco në San Jose del Guayabo.

Ende nuk është mësuar shkaku i aksidentit, por autoritetet kanë thënë se asnjëri prej udhëtarëve nuk kishte veshur jelekë shpëtimi.

Tridhjetë e pesë persona, përfshirë pesë fëmijë, u shpëtuan nga uji, të cilin të mbijetuarit e përshkruan si jashtëzakonisht të trazuar në kohën e aksidentit. Flota detare ka raportuar se anijet mund të kenë qenë duke transportuar më shumë njerëz se sa lejohet.

Postime të ngjashme

Britania heq karantinën për të vaksinuarit nga SHBA-ja dhe BE-ja

D V

Policia në Berlin ndalon mbajtjen e dy protestave për koronavirus

D V

Biden mbështet synimin e bjellorusëve për demokraci pas takimit me Tsikhanouskayan

D V

Franca do të kërkojë pasaportën shëndetësore nëpër kafiteri nga 9 gushti

D V

Zyra e Prokurorit në Bosnje inicion rastet e para nën Ligjin për mohim të gjenocidit

D V

Tokio regjistron rekord të rasteve me koronavirus

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...