Agjencia Zhurnal.mk

Furgoni goditi skelen e ndërtimit, punëtori lëndohet rrëndë

Në datën 12.03.2020 në orën 10.50 është denoncuar se në rr.”Pop Avramija”në Prilep, automjeti transportues “Pezho bokser”, me targa të Prilepit, e drejtuar nga P.J.(46) nga Prilepi, gjatë tejkalimit me një atuomjet të panjohur me retrovizor ka goditur në skele druri të pa shënjuar, e cila ka qenë jashtë murrit mbrojtës, pas çka nga skelja ka rrënë punëtori i ndërtimit T.T.(67) nga Prilepi, informojnë nga MPB.

Në fatkeqësinë T.T. ka marrë lëndime të rrënda trupore pas çka është dërguar në Spitalin e përgjithshëm të Prilepit për t’ia dhënë ndihmën mjekësore.

Është kryer inspektim në vendin e ngjarjes nga Prokurori publik dhe ekipi hetues nga Stacioni policor i Prilepit.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...