Fury ishte më i mirë se Wilder edhe me pikë, zbulohen rezultatet e gjyqtarëve

Tyson Fury ishte në krye të tri kartave të rezultateve para se të përfundonte luftën e tij trilogjike me Deontay Wilder në raundin e 11-të, pas një nokauti brutal.

Boksieri britanik është treguar edhe një herë i fortë duke fituar meçin e tretë mes tij dhe amerikanit Wilder në duelin e zhvilluar në T-Mobile Arena të Las Vegasit në kuadër të divizionit ËBC në peshat e rënda.

Fitorja e Furyt erdhi pas një përballje gjigante që përfundoj me nokaut në raundin e 11-të dhe e cila nga shumëkush po cilësohet si më e mira e të gjitha kohërave.

Megjithatë, “Gispy King” ishte më i mirë se “Bombarduesi i Bronztë” edhe me pikë apo rezultatet e gjyqtarëve deri në momentin e nokautit.

Të tre gjyqtarët ishin në favor të një fitore të Furyt sa i përket rezultateve të shënuara nga secili raund deri tek i 11-ti.

Dave Moretti kishte dhënë rezultat 95:91, Tim Cheatham 94:92 dhe Steve Weisfeld 95:92.

Related posts

Allegri kritikon lojën e lojtarëve të tij: Kemi luajtur dobët, më kënaqin vetëm pikët

D V

Juventusi synon në janar ‘goditje’ të trefishtë

D V

Derbi i Ligës Premier: Liverpool – Manchester City, publikohen formacionet zyrtare

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More